Zvolte přípravky CONDIZIONANTE pro parní kotle v potravinářství
Přípravky na bázi kyseliny askorbové vs. siřičitany
Při odstraňování kyslíku z vody v parních kotlích se často používají siřičitany, které mají ve srovnání s moderními přípravky na bázi kyseliny askorbové (vitamin C, vhodné pro potravinářství) tyto vlastnosti:
- Tvorba usazenin a korozivního chování: Siřičitany mohou reagovat s ionty, jako je vápník a hořčík, a vytvořit usazeniny, které mohou způsobit problémy, jako je snížení účinnosti přenosu tepla a zablokování průtoku vody
- CONDIZIONANTE netvoří usazeniny: Kyselina akorbová obecně neraguje způsobem, který vede k tvorbě usazenin.
- Tvorba kyseliny sírové: Siřičitany mohou být oxidovány na sírany, které mohou reagovat s vodou a vytvořit kyselinu sírovou, což je silně korozivní a může způsobit poškození kovových částí kotle.
- CONDIZIONANTE nemá korozivního chování: Reakce kyselina askorbové nemohou obecně vést k tvorbě kyseliny sírové
- Navíc CONDIZIONANTE tvoří ochrannou vrstvu: složky přípravku redukuje oxidy železa (například rez) na magnetit (Fe3O4). Magnetit pak tvoří pasivní ochrannou vrstvu na povrchu kovu, která zabraňuje další oxidaci a korozivnímu poškození.
- CONDIZIONANTE pro potravinářský průmysl: Umožňuje vytvářet páru jejíž složky jsou v souladu s pokyny Food and Drugs Administration-Dept. of Health and Human Services – USA.
- Environmentální rizika: Siřičitany mohou mít negativní dopad na životní prostředí, pokud jsou vypuštěny do povrchových nebo podzemních vod. Kyselina askorbová je obecně považována za méně toxickou než siřičitany, což snižuje rizika pro zdraví pracovníků a životní prostředí.